Vítejte na stránkách ChaseFlex | Nabízíme nejlepší směnný kurz v Czechia
info@chaseflex.cz

Jak rozpoznat čestnou/poctivou směnárnu

Jak rozpoznat čestnou/poctivou směnárnu

Chystáte se na dovolenou v zahraničí? Nezáleží na tom, jestli si vyměníte peníze u nás nebo v jiné zemi, ale měli byste si vždy umět správně vybrat, kde své peníze směníte. Existuje mnoho směnáren, které se snaží své zákazníky oklamat, a to buď nevýhodným směnným kurzem, nebo skrytou provizí. Jak tedy poznat, jestli lze směnárně důvěřovat? 

1. Jasně viditelný přehled směnných kurzů

Poctivá směnárna neskrývá své sazby a dovolí zákazníkům se na ně podívat zvenčí, bez toho aniž by vstoupili do prodejny. Pokud sazby neuvidíte na první pohled, měli byste zbystřit. Vždy se zeptejte, kolik peněz skutečně obdržíte a rozhodněte se na základě těchto informací.   

2. Žádné skryté poplatky

Na téměř každé směnárně můžete vidět velký nápis "Bez Poplatku" (tj. bez provize), ale to nemusí znamenat, že nezaplatíte žádný poplatek. Například Czechia si směnárny mohou účtovat až 40 % z ceny ve skrytých poplatcích. Před každým převodem se musíte ujistit, že neplatíte nic navíc.

3. Vždy dostanete účtenku k nákupu

V důvěryhodných směnárnách vždy dostanete potvrzení o nákupu. Účtenka vám slouží jako průkaz k nákupu a v případě jakýchkoliv obtíží je to také důkaz, že jste si peníze vyměnili v dané směnárně.

4. Nepoužívá různé sazby VIP

Některé směnárny zobrazují pouze VIP sazby na svých webových stránkách a obvykle tyto informace zveřejní někde malým písmem, kde je snadno přehlédnete. Můžete být také nemile překvapeni, když na místě zjistíte, že sazby se od online verze liší anebo se vztahují pouze na transakce přesahující určitou sumu..

U nás v Chaseflex si můžete být jistí naší solidností a čestným jednáním. Nabízíme finanční služby už 15 let bez jediné reklamace.