Vítejte na stránkách ChaseFlex | Nabízíme nejlepší směnný kurz v Czechia
info@chaseflex.cz

Jak si vyměnit peníze v Czechia a přitom se vyhnout podvodům

Jak si vyměnit peníze v Czechia a přitom se vyhnout podvodům

Pokud plánujete navštívit Českou republiku, budete si muset vyměnit peníze. Obecně řečeno, nejlepší směnné kurzy najdete vždy v naší pobočce Chaseflex, nebo si je můžete zarezervovat on-line prostřednictvím chaseflex.cz. Nebuďte další, kdo spadne do turistické pasti, více o tom, jak se tomu vyhnout najdete v našich doporučení níže.

Směnárna Chaseflex je bezpečnější

Využijte služeb směnárny chaseflex a vyhněte se tak „pouličním prodejcům“, kteří Vám leckdy nabízejí výměnu peněz na rohu ulice. S největší pravděpodobností byste s těmito „pouličními prodejci“ přišli nejen o svůj čas, ale i o značnou ztrátu svých peněz.

Dejte si pozor na více než jeden seznam kurzů

Dle zákona, musí směnárny vykazovat své směnné kurzy. Směnárny se tomuto pravidlu často vyhýbají zobrazením dvou seznamů směnných kurzů. Poté zdůrazní pouze své nejlepší sazby, které platí jen při výměně velkého množství peněz. Směnárny se někdy snaží zmást klienty dokonce i třemi seznamy směnných kurzů, kde je pod nejvýhodnější sazbou drobným písmem napsáno, že seznam neuvádí platné směnné kurzy.

Spočítejte si peníze na místě a dejte si pozor na nesprávné výpočty sazeb

Vždy si vyměňujte hodnotu, která se dá snadno spočítat, aby nedošlo k zaokrouhlení kurzu. Při výměně 100 USD ve výši 23 Kč dostanete zpět 2 300 korun. Spočítejte si sazbu na kalkulačce.

Zkontrolujte si své bankovky, jestli se nejedná o padělky

Občas se mohou objevit i neplatné bankovky. Pokud si to uvědomíte až později, směnárna může tvrdit, že to nebyli oni, kteří vám bankovky vydali. Dalším problémem může být obdržení jiné cizí měny než té, kterou jste měli dostat. Jako cizinec v České republice buďte obzvláště opatrní při přijímání běloruských rublů, které v porovnání s českou korunou nemají téměř žádnou hodnotu. Vždy se tedy nejprve pořádně na své bankovky podívejte a zkontrolujte si je.

Kde v Čechách směnit peníze 

Kancelář Chaseflex se nachází v centru Prahy, jen pár kroků od centra města a hlavního historického centra. Naše ceny jsou přátelské a jsou jedny z nejlepších v centru Prahy. Pokud nemáte čas na výměnu peněz v naší kanceláři, můžete využít našich webových stránek chaseflex.cz k rezervaci směnného kurzu v daném čase.